Nevíte, zda si chcete pořídit fitness náramky nebo chytré hodinky? Podíváme se na základní rozdíly mezi nimi, abyste měli porovnání. V poslední době se začíná objevovat čím dál tím více hybridů, nějaké rozdíly bychom přesto našli. Jaké to jsou?
K jakému jsou účelu?
Základní rozdíl je samozřejmě v účelu obou zařízení. Náramky se používají hlavně při sportu a s trochou nadsázky je můžeme označit za zjednodušené hodinky. Mají aplikace hlavně na monitorování pohybové aktivity nebo spánku. Hodinky mají spektrum aplikací o dost širší, některé už by se daly nazvat miniaturním mobilem. Lze je tedy využívat i na sport, ale pokud potřebujete zařízení jenom pro fitness, jsou hodinky zbytečně složité a drahé.
Design a materiál
Fitness náramky jsou vyráběny tak, aby se pod nimi ruka zbytečně nepotila a nijak nevadily při pohybu. Jsou také odolnější vůči nárazu, většina modelů je odolných vůči vodě. Chytré hodinky se více hodí na běžné nošení, lze si vybrat z mnoha různých materiálů a designu. Možností vzhledu nabízí určitě více než náramky, což je ovšem kvůli výše zmíněným faktům poměrně logické.
Výdrž baterie
Baterie náramků i hodinek se dobíjí většinou přes microUSB, čím dál častěji však nabízí i bezdrátové dobíjení, které rozhodně oceníte! Hodinky řádově vydrží několik dní (3-5), fitness náramky pak několik týdnů (1-2). Dobu výdrže vždy výrobce uvádí u produktu, s každým novým modelem se výdrž prodlužuje, tlak od nás zákazníků na výdrž baterie je znát.
A kolik to stojí?
Jeden z největších rozdílů je taky v ceně. Chytré náramky se dají pořídit i v řádu sto korun, ty nejdražší stojí do 3 000 Kč. Na této hladině ceny hodinky teprve začínají a mohou se šplhat až do desítek tisíc. Jasně si tedy určete, na co přesně zařízení potřebujete, ať si koupíte produkt za odpovídající cenu.