nahoru

Jak funguje krokoměr v mobilu? Na základě čidel a klidně i bez internetu

Jak ten mobil ví, jak máte dlouhý krok? Používá GPS nebo vzdálenost odhaduje? Dá se na údaje spolehnout? Zjistěte vše o krokoměrech v mobilu.

Také vás baví famózní funkce smartphonů, mezi které bezesporu patří krokoměr? Díky němu si udržíte optimální kondici a třeba vás i nakopne ujít zítra více než dnes. Fajn zábava je také údaje procházet. Jenže jak krokoměr v mobilu funguje a můžete se na něj spolehnout?

Poznejte TOP 3 výhody krokoměru v mobilu

Tušíte, že ve smartphonu máte krokoměr, ale přijde vám zbytečné měřit něco tak obyčejného jako je chůze? Jenže mobil to už beztak dělá za vás. Takže stačí jen sledovat, porovnávat a těšit se z čím dál lepšího zdraví a fyzičky.

1.      Chůze je nejpřirozenější pohyb

Věděli jste, že ještě před 30 lety ušel člověk za den průměrně 5 km? Dnes jsou to... pouhé 2 kilometry. A i to je pro mnohé fakt hodně. Chůze je mnohými podceňovaný pohyb, což je škoda. Chodit navíc může každý – bez ohledu na věk a fyzičku.

2.      Hranice 6.000 kroků přispívá k lepšímu zdraví

Každý krok se počítá. Jenže 6.000 kroků, neboli přibližně hodinka chůze, se počítá o něco více. Studie ukázaly, že právě od tohoto počtu kroků začínají pozitivní účinky na psychiku, fyzickou kondici, hubnutí i zdraví. Přesto se většinou mluví o 10.000 kroků, což vzniklo jako marketingová kampaň – je to zkrátka hezčí číslo.

3.      Ušetříte za chytré hodinky i fitness náramek

Snad největší výhodou krokoměru v mobilu je to, že ho máte stále po ruce a je zdarma. I bez další investice tak můžete měřit svou aktivitu, motivovat se a posouvat nejen chodecké výkony.

Krokoměr do mobilu nemusíte instalovat

Každý moderní mobil má v sobě pohybové senzory. Pro krokoměr je důležitý akcelometr, který měří, jak moc se pohybujete v daném směru. Zjednodušeně zkrátka počítá otřesy, na jejichž základě určuje počet kroků a vzdálenost. Abyste krokoměru pomohli být přesnější, do aplikace zpravidla zadáváte pohlaví, věk a výšku. Přesto může vznikat minimální odchylka způsobená pohyby, které smartphone špatně vyhodnotil nebo nezaznamenal. 100% přesnost tedy nečekejte, i tak údaje stojí za to.

Krokoměr v mobilu zaznamenává pohyb i bez internetu

Velkou výhodou senzorů je to, že detekují pohyb také když jste offline. Což je skvělé, protože měří pohyb i například v horách, kde nemusí být signál. A měří pohyb také, když vám docházejí data.

Stáhnout si můžete i aplikace využívající GPS

Pokud chcete znát ujitou vzdálenost zcela přesně, můžete si stáhnout některou z aplikací, které v určování počtu kroků pomáhá poloha. Díky GPS jsou tyto aplikace velmi přesné. No a pokud vám ani to nestačí a pohybu jste propadli, nejpřesnější službu udělají chytré hodinky.

Pohybové senzory můžete najít u smartphonů vyrobených po roce 2016

Může se stát, že váš telefon pohybové senzory nemá? U starších modelů ano. Krokoměry jsou standardně součástí většiny smartphonů od roku 2016. Pak nezbývá než vyměnit mobil za nový, se kterým vás to bude zase bavit a užijete si mnoho báječných funkcí. Pro famózní výběr a férové ceny fofrujte k nám na e-shop.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

17

Zkušení specialisté
máme více než 17 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil