Mít jednoduše ovladatelná světla s řadou funkcím patří k základním prvkům chytré domácnosti. Můžete je využít ve všech místnostech v bytě či domě. Co všechno zvládne chytré osvětlení?
Jak to funguje?
Pokud se rozhodnete pořídit si světla do všech místností, budete je ovládat jednoduše přes mechanický spínač nebo mobilní aplikaci. Pod kontrolou tak budete mít lustry, nástěnné i stolní lampy nebo LED pásky.
Změna intenzity světla
Vždycky vás štvalo, jak má většina žárovek pořád stejnou intenzitu světla? Nyní už si ji budete moci nastavit sami. Stejně tak je možné si vybrat odstín a zahalit pokoj třeba do klidného zeleného nebo romantického červeného svitu. Chytré žárovky se mohou například sami od sebe postupně zhasínají při vašem usínání a pomalu rozsvěcejí při ranním budíčku. Díky tomu máte kvalitnější spánek, protože světelná regulace probíhá o mnoho přirozeněji.
Odlákání zlodějů
Vrátit se z dovolené do bytu, který mezitím někdo vykradl, je krajně nepříjemné. I na tohle naštěstí bylo myšleno. Světla se po vašem nastavení před odjezdem sama rozsvěcují v nepravidelných intervalech, aby se k vám nikdo neodvážil.
Atmosférické světlo
Kromě praktických věcí umí chytrá světla i jednu čistě estetickou záležitost. Navodit atmosféru. Vyberete si z přednastavených scenérií, které dokážou simulovat třeba západ slunce. Už nemusíte na romantickou večeři shánět svíčky, bohatě si vystačíte s možností světel. Decentní osvětlení se pak hodí třeba ke sledování filmu a třeba pohádka o Karkulce vyprávěná se scénickým osvětlením zanechá v dětech opravdový zážitek.
Kolik to stojí?
Chytré žárovky můžete pořizovat v řádu sto korun, větší komplety potom stojí několik tisíc. Určitě nekupujte produkty od různých značek, nebudou spolu kompatibilní a nešlo by je ovládat všechny najednou.